Ersin Faikzade Haberler
ERSIN FAIKZADE LATIN AMERİKA HALKININ GÖNLÜNÜ FETHETTİ


 ERSIN FAIKZADE 
PARAGUAY - ARJANTIN VE SILI 
RESMI ZIYARETLERI 
 

  

PARAGUAY 'DA (ASUNCION-EUSEBIO AYALA-SAN BERNARDINO VE CIUDAD DEL ESTE)
Dünya İyi Niyet Elcisi olarak Dünya nın farklı koselerindeki insanlara ırk,dil,din ayırt etmeden koşulsuz sevgi ile yardımlarda bulunan Ersin Faikzade ,Latin Amerika ülkelerinden Paraguay,Arjantin ve Sili de projelere resmi olarak davet edildi,Paraguay Ulusal Müzik Festivaline onur konuğu olarak davet edilen Faikzade,burada İspanyolca eserlerde seslendirdi.Paraguay halkına Türkiye nin Elmas Cocugu olarak takdim edilen sanatçı,yogun ilgi gordu.Paraguay ın sevilen sanatçılarından Maria Lopez ile sahneye çıkan sanatçı daha sonra pop star Marillina ile tanıştırıldı.
  Paraguay ın başkenti Asuncion sehrinde devlet hastanesinde gonullu olarak calısan iyi niyet elçisi halkın gönlünü fetih etti.      Yasantısı,karakteri,sıcaklıgı ve koşulsuz insanlık için hizmetleri onu farklı kılıyor.Dünya nın farklı köselerindeki insanlar onu ailelerinden bir parça olarak goruyor seviyorlar.

 

 
  Paraguay Asuncion ,Eusebio Ayala ve Ciudad del Este sehirlerinde insani projelerde yer alan sanatçı Türk fahri konsoloslugunuda ziyaret ettiler.


         Devlet hastanesinde yaslı ve yatağa mahkum hastaların günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik projede yer alan Faikzade'ye hastane yönetimince plaket sunuldu.
 

 Paraguay ın dünyaca ünlü sanatçılarından Gustava Oliva Dahlguist ,Ersin Faikzade 'nin Paraguay a gelişi serefine  Asuncion da büyük bir davet verdi.Sanat çevrelerini davette hazır bulundular.

 
ARJANTIN CATARATAS -IGUAZU 'DA 

Paraguay'dan sonra Kuzey Arjantin deki Cataratas İguazu bölgesine gecen Ersin Faikzade burada sevenleri ile buluşurken,Arjantin tv ve radyolarına konuk oldu.


Yerli halk ile bölgesel tarım projesinde yer alan Faikzade dünyanın en büyük selalesi olarak kabul edilen İguazu yu ziyaret etti. Brezilya ve Arjantin sınırını oluşturan dev selalelerde izlenimlerde bulundu.
 ARJANTİN BUENOS AIRES 'TE BÜYÜK TÖREN 


 

 Dünya çapında sürdürdüğü iyilik calısmaları ile Dünyaya ilham veren insanlardan ilan edilen Ersin Faikzade ,  Arjantin'in başkenti Buenos Aires'de dünyanın en büyük sanat merkezlerinden biri kabul edilen Teatro Colon da insanlık seref madalyası ile ödüllendirildi.
 


     Ödül töreninde duygulu anlar yaşanırken büyük bir jest yapıldı Sanatcıya,Teatro Colon'un dev sahnesi Ersin Faikzade için açıldı ve bir eser seslendirmesi rica edildi. Cile Bülbülüm eserini seslendirirken ALLAH sesleri yükselmesiyle sasıran sanatçıyı salonda Buenos Aires te bulunan Türk turist kafilesinin izlediği anlaşıldı.Cok duygulu anlar yasandı.

 

  Buenos Aires te gordugu ilgiden cok mutlu olduğunu dile getiren Ersin Faikzade ,pek cok değerli sanatçı ile birlikte projelerde yer aldılar.Arjantinin dünyaca ünlü first ladysi efsane EVITA nın da mezarını ziyaret eden sanatçı Arjantin basınında Türklerin Elmas Cocugunun vefası olarak yer aldı.


 

Arjantin'deki temaslarında Cumhurbaskanı Christina Fernandez Krisner  Baskanlık Sarayında İyi niyet elçileri ile gorustu.
 


            
SİLİ -SANTIAGO -VALPARAISO-SAN JOSE
       Arjantin'den Sili 'nin Baskenti Santiago ya giden Ersin Faikzade burada ünlü Şili li sanatçı Giovanni Gellona ile birlikte İspanyolca ve Türkce bir düet gerçekleştirdiler.Uzun yıllardır Faikzade nin calısmalarını takip eden burada sevenleri ile birlikte buluşan sanatçı için özel bir gece düzenlendi.
  Ülkenin sevilen Ressam ve müzik adamları davette yer aldılar.

Ersin Faikzade Sili nin Baskenti Santiago da ATATURK 'ün anıtını ziyaret edip TÜRK Bayragı astı. Oldukça duygulandığı gözlenen sanatçı burada bir de demeç verdi.

 

 

 

 

Ersin Faikzade Santiago da UNESCO yu ziyarette bulundu.

 


          Sili'nin Pasifik kıyısında yer alan Valparaiso sehrinde ünlü Sili'li pop star Nano Stern ile biraraya gelen Ersin Faikzade bir reklam filminde birlikte rol aldılar.


              Valparaiso dan gemi ile ayrılan Faikzade Pasifik okyanusundaki Juan Fernandez adalarına katalog çekimi için gitti.  Yaz mevsiminin en sıcak günlerini yasayan Latin Amerikada çekimleri yapılan katalog fotoğrafları sergilerde yer almakta.


 


          Valparaiso dan sonraki durağı San Pedro da yerliler ile birlikte projelerde yer aldılar.Yasam koşullarını ve sekillerini inceleyen Faikzade bu dünyanın en sonunda yer alan ülkeye hayranlığını dile getirdi.

        Sili Santiago da Clinica Santa Maria yı ziyaret eden   Sanatcıya Sili deki çalışmalarından dolayı Santiago üniversitesinde bir anı nisanı takıldı.