Ersin Faikzade Haberler
Ersin Faikzade İZMİR'de Binlerce Kisiyi adeta büyüledi

Türkiye'nin Elmas Cocugu Sevgi ve Barıs'ın Asil Sanatcısı ERSİN FAİKZADE Bornovada binlerce kisiyi büyüledi

 

Türkiye’nin Elmas Çocuğu Ersin Faikzade, sevgi ve umut dağıtmaya devam ediyor

Dünyaca ünlü sanatçımız Ersin Faikzade yıllar sonra İzmir’de binlerce kişiyi büyüledi.

Bornova Belediyesi’nin Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlediği konserde sahneye çıkan dünyacanın en saygın ve güclü seslerinden sayılan sanatçı Ersin Faikzade, uzun bir süre sonunda İzmirli hayranlarıyla buluştu. İzmirlilere çok güzel bir gece yaratan Faikzade, seslendirdiği Türkiye ve Dünya klasikleriyle doyumsuz bir müzik şöleni yaşattı.

Dünyanın en güçlü tenorlarından biri olan Türkiye’nin elmas çocuğu Ersin Faikzade’ye Fransa’dan gelen kültür elçisi Gaston Becerich özel bir plaket sundu. Sanatçının en büyük hayranlarından olan ve onun yolunda ilerleyen 11 yaşındaki Buğra Gezgin de Ersin Faikzade’yi konserinde yalnız bırakmadı. Gezgin, biriktirdiği harçlıklarla 2 tekerlekli sandalye alıp engellilere bağışlamasıyla Ersin Faikzade’nin yolundan gittiğini gösterdi.Sanatcının cok güclü sesi ile okudugu Türk müzigi sarkıları yanında Tanju Okan ve Dario Moreno'dan eserler seslendirdi ,arabesk'ten pop'a genis bir yelpaze sunan sanatcı İZMİR MARSI ile duyguları doruga cıkardı.

Etkinliğe katılan Yaşar Üniversitesi Rektörü Murat Barkan Türkiye’nin elmas çocuğuna teşekkür ederek, “Bize insanlık mesajları veren bir sanatçının güçlü sesini dinlemenin güzelliğini yaşıyoruz” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu, CHP İzmir milletvekilleri Mehmet Ali Susam, Mustafa Moroğlu ve AK Parti İzmir Milletvekili Nesrin Ulema da gönderdikleri telgrafla sanatçıyı kutladı.
Geçtiğimiz aylarda annesini kaybeden sanatçıyı izleyiciler arasında bulunan kadınlar gözyaşları ile “Bizler senin anneniz” diyerek kucakladı ve Ersin Faikzade de “Yaradan Mevlam anneciğimi doğum günümde benden aldı. Ama biliyorum ki binlerce Türk anasını bana anne olarak kıldı” diyerek hanımefendilerin ellerini öptü.

Duygu dolu anların yaşandığı konserde göz yaşlarının yanı sıra büyük coşku ve eğlence de yaşandı. Olgun Atila’nın da çok değer verdiği sanatçıyı Bornova Belediyesi en iyi şekilde ağırladı ve Atila Faikzade’ye yakın zamanda Bornova Cumhuriyet Meydanı’nda konser için söz verdi.

  Ersin Faikzade'nin unutulmayacak konserinden kareler:

 

 

Ersin Faikzade'ye halkın büyük sevgi tezahuratları ve saygısı sanatcıyı cok duygulandırdı.Dünyanın pek cok yerinde insanlık ve Barıs icin calısan Dünya İyi Niyet Elcisi ünvanlı sanatcı  Ersin Faikzade dogdugu sehirde yogun sevgi gösterileri ile karsılandı.