Ersin Faikzade Haberler
Elmas Cocuk Ersin Faikzade Bursa'lıları Büyük Hayran Bıraktı


Elmas Cocuk Ersin Faikzade Bursa'lıları Büyük Hayran Bıraktı
    Sanatın Amiral Sanatcısı ERSİN FAİKZADE icin
  ''BÖYLE SANATCI 100 YILDA BİR GELİR'' dedirtti.
 


    
Dünyaya ilham veren Barıs Elcisi secilen ve Olaganüstü sanatı ve sesi ile verdigi her konserde insanları büyüleyen sanatcı Ersin Faikzade,Bursa'lıların kalplerine taht kurdu.

Ersin Faikzade'nin Bursa'daki büyük konseri icin Şehir tam manasıyla hummalı bir calısmaya girmisti,Nilüfer ve Mudanya belediyeleri ve Ata lions organizasyonu olan konser icin sehrin en işlek caddeleri ,bulvarlar ,okullar ve avm lere Ersin Faikzade 'nin dev posterleri yerlestirildi ,led ekranlarda Türkiye'nin Elmas Cocugu Bursa'da notları düsüldü.  Merinos Atatürk Kültür Merkezindeki Konser icin fuayede alanı sanatcının kendi kreasyonları kostumlerinden olusan fotografları ile kaplandı sabırsızlıkla beklenen sanatcı sahneye cıktıgında yer yerinden oynadı. Konseri icin 7 dilde en sevilen şarkıları güclü sesi ile yorumlayan Faikzade icin ,İran'dan ,Mısır ve Fransa'dan ,Türkiye'nin farklı şehirlerinden sevenleri akın akın Bursa'ya geldiler.
 

Muhtesem sesi ve yakısıklılıgı yanında kendi tasarımı özel kostümleri ile de büyük begeni kazandı sanatcı. Müzeyyen Senar'ı sahnede anan sanatcı şarkı aralarındaki muhtesem diksiyonu ile konusmaları ilede kendisine ve zekasına hayran bıraktı.   Şarkıların içinde yüzen ,duygularını insanların kalplerine nüfus ettiren bu genc adam ,Sanatın Amiralı dedirtti kendisine. Sahneye Amiral kıyafeti ve pelerini ile cıkan Faikzade,insanların sadece kulaklarına degil gözlerine ve gönüllerinede girdi.Bir ara orta dogudan gelen Faikzade sevenlerinin gözyasları ile tezahuratta bulundugu göründü konserde.


    Sesinin gücü ile inleyen Atatürk Kültür Merkezinde müzik otoriteleri ve Devlet Sanatcısı Kutlu Payaslı'da Türkiye'nin en özel sanatcısını dinlemek icin hazır bulundular.
   Farscada İspanyolca ya ,ve Fransızcaya ardından Türk müzigine romantiz rüzgarları estirten sanatcı icin gece boyu tezahuratlar salonu inletti.


Konser bitimi Faikzade İzmir Marsını okurken ,gönlünden konustugu cümleleri insanları aglatırken cosku doruga ulastı ,sahneye kosan sevenleri Atatürk'ün Kalpagını sanatcıya taktılar ,Sanatcı icin gelen sevenlerinin sürprizleri gorulmeye degerdi,Ersin Faikzade atkıları,takvimi, Fraklı kıyafeti halıya dokutulup verildi.


Ata Lions baskanı Handan Meric '' Bir Dünya Sanatcısı,Elmas cocugumuzu Bursaya davet ettik Alzheimer hastanesi yararına bu gece icin bizleri kırmadan kosarak geldi,Ülkemizin onuru sanatcımıza cok ozel bir ödül sundu ,El ele tutusmus cocuklardan olusan ve dünyaya ayaga kaldıran bir plaket verildi,Tıpkı Ersin Faikzade'nin yaptıgı gibi sevgisi ve insanlıgı ile Dünyayı ve bizleri ayaga kaldıran sanatcı ''  dediler.


  Devlet Sanatcısı Kutlu Payaslı ise mikrofona geldiginde şöyle duygularını ifade etti: '' Ben Kutlu Payaslı 60 yıllık sanat hayatımda Türkiye de boyle bir sanatcı görmedim,bu nasıl bir cok yönlülüktür bu nasıl bir performans bu nasıl bir ses gücüdür,insanların kulaklarına kalplerine etki eden hayran bırakan bir sanatcı.'' Büyük Bir sanatcıya sahibiz Onur duydum''  dediler.

 


Sanatcı konser sonrası onun icin hasta yatagından kalkıp gelen,tekerlekli sandalyelerde olan sevenlerine cicekler vererek herkesin gönlünü yaparak dakikalarca ayakta alkıslanarak sahneden indi.
   Türkiye'mizin gercek sanatcısı ve Dünyaya ilham veren Barıs Elcisimiz Ersin Faikzade ile onur duyuyoruz.Konserden Unutulmaz anlar sarkılar ve Türkiye'nin En Saygın Sanatcısı ERSİN FAİKZADE sizlerle:
Devlet Sanatcısı KUTLU PAYASLI ''60 yıllık sanat hayatımında böyle bir sanatcı görmedim''.