Ersin Faikzade Haberler
Ersin Faikzade Hamburg'u Büyüledi

Ersin Faikzade Hamburg Konseri Sonrasi Cesaret Madalyası ile Ödüllendirildi

 

Ersin Faikzade Hamburg Konseri Sonrasi Cesaret Madalyası ile Ödüllendirildi


Türkiye Cumhuriyeti'nin elmas çocuğu, Dünya Barış Elçimiz Ersin Faikzade, Almanya Hamburg'da gönüllere taht kurdu . 


Almanya'nın  pek çok şehrinden ve ayrıca Fransa, İran, Portekiz ve İtalya'dan gelen hayranlarının yoğun tezahüratları arasında sahneye çıkan Faikzade, sesinin gücü ve yüksek icrası ile konsere katılan müzik otoritelerini şaşırttı. Gece boyunca insanlik, vatan sevgisi, ana babaya hürmet, Atatürk ve millet aşkını dile getiren Faikzade, birbirinden seçkin dünya klasiklerini ve Tanju Okan şarkılarını seslendirirken, dünyaca meşhur olan 'Simin Bari' şarkısında İranlı sevenleri ile sahnede düet yaptı.
Konserin finalinde verdiği insanlık ve tarihi mesajları ile Atatürk sevdasını birleştiren konuşması ve İzmir Marşi ile halk Fakzade'ye dakikalarca ayakta alkış; gözyaşları ve coşku ile tezahüratta bulundu.

Ersin Faikzade konser sonrası her konserinde olduğu gibi sevenlerinin arasına girerek onlarla beraber oldu. Yaşlı sevenlerinin ellerini teker teker öptü.


Dünyadaki hic bir konserini kaçırmayan Fransız hayrani Türk dostu Gaston Beckerich, Hamburg konserinde sahneye çıkarak "Cumhuriyet'in Elmas Çocuğu ünvanını alan, dünyada iyilik, merhamet ve sevginin sembolü olmuş Faikzade için yüzyılda bir böyle bir sanatçı gelir tabirini kullandı.
Ersin Faikzade'ye törenle Hamburg'ta yüzyıllarca sembolik olarak geleneksel verilen Kral Ferdinand Kahramanlık Cesaret Madalyası takıldı.