Ersin Faikzade neden dünyaya ilham veren kişi seçildi ?

 

Uluslararası Waldenburg Kolejleri tarafından Dünyaya İlham veren Türk ilan edildi.

 

ERSIN FAIKZADE ,DUNYADAKİ EN ETKİLİ TÜRK 'LERDEN SECİLDİ

 
TURKLERİN ELMAS COCUGU :
Uluslararası iyi niyet elçisi olan Ersin Faikzade, sanatın, müziğin evrensel birleştirici yönüyle din, dil, ırk, sınıf farkı gözetmeden kültürler arası barışı güçlendiriyor. Dünya insanları arasında sevgi bağı kuruyor.Uluslararası WALDENBURG koleji işbirliği ile İnsan Hakları, Tahkim, Politika ve Stratejik Araştırmalar ICHAPS Uluslararası Konseyi tarafından İnsanlığa ilham veren kişilerden biri olarak büyük bir oy oranı ile ilan edildi. Ve İNSANLIK BÜYÜK BAŞARI MADALYASINA LAYIK GÖRÜLDÜ. Waldenburg Uluslararası kolejleri insan hakları politika danışma kurulu üyesi seçildi. 
  Dünyadaki Diger etkili  isimleri ise Nicole Kidman,Ürdün Kralicesi Rania ,Michelle Obama , Fas Kralicesi Lalla Salma,Angelina Jolie,Brad Pitt,Salman Khan,Shakira.

Waldenburg Kolejlerinin büyük önem verdiği Ersin Faikzade 'nin dünya çapındaki sevgi amaçlı calısmaları ile 21 Eylül 2013  Dünya Barış Günü’nde Dünya Ersin Faikzade’yi Barışın Sesi olarak radyolardan pek cok ülkede dinledi.


Basarılar ile dolu hayatından kesitlerle ERSİN FAİKZADE :
Dünya İyi Niyet Elçisi ve ‘Ekselans’ ünvanlı uluslararası yardım gönüllüsü, ses sanatçısı ve yazar olan Ersin Faikzade, annesinin Multiple Sclerosis hastalığına yakalanmasından sonra kendisini hasta ve yardıma muhtaç insanlara adamıştı. Faikzade, bu amaçla çeşitli hayır kurumları ve dernekler için Türkiye’de, Avrupa’da Latin Amerika ve Asya 'da pek çok ücretsiz konser verdi. Uluslararası insanlık projeleri ile özellikle Down Sendrom, Multiple Sclerosis, Lepra, Kanser ile mücadele eden insanlara yardım etmeyi hedefledi.
 
Önce Türkiye ve daha sonra İngiltere Galler, İtalya, Brezilya,Pakistan, İran,Paraguay,Sili,Arjantin, ispanya,Fransa ,Uruguay ve Amerika’da çokça insani çalışmalarda bulundu, sevgisi, merhameti ile insanların kalbine girdi. Özelikle verdiği konserler ile büyük sosyal farkındalık oluşturdu ve pek çok ülkede farklı lakaplar ile anılır oldu. Dünya çapında saygın bir üne sahip diplomatik Türk sanatçıya İtalyanlar Büyük Ses, Pakistan Huzurun Sesi dedi. Amerika’da yayınlanan Dünya Sanat ve Diplomasi Akademisi aylık dergisi; “Bir Sevgi Adamı, Dünyayı kucaklayan din, dil, ırk ayırt etmeyen, sevdi dolu kalbini insanlara açan yüreğinden şarkı söyleyen adam” dedi. Türk Müziği’nin tanıtımı amacıyla Avrupa’nın çeşitli yerlerinde konserler verdi. Sicilya Avrupa Birliği Komisyonu tarafından düzenlenen Palermo Sicilya’da Avrupa Gençlerinin Kültürlerarası Diyalog Projesi’ne katılarak Palermo Parlamentosunda Avrupa Birliği ve Türkiye‘ye Bakış konulu bir konuşma yaptı.Özellikle 2014 Ocak ayında cıktıgı 2 aylık sevgi ,insanlık ve muzik turunda Latin Amerika ülkelerinden Paraguay ,Arjantin ve Sili ' lerin kalplerini fethetti.
Dünyaca ünlü İranlı sanatçı Sattar ile Los Angeles’te 'Simin Bari' isimli şarkıya Türkçe ve Farsca düet yaptı. Amerika Müzik listelerinde Top 20’de yer aldı. Kanada British Colombia üniversitesinde sosyal farkındalık yaratan sanatçı olarak tez konusu oldu. İnsani projelerle  İnsan Hakları Örgütü tarafından ''Dünya İyi Niyet Elcisi'' seçildi. Dünya insan hakları komisyonu tarafından 'Excelleny Ambassador of Human Rights' (ekselans insan hakları elçisi) diplomat olarak ilan edildi.  Pakistan'da ''The Voice of Peace'' yani ''Barışın Sesi'' ilan edildi. DARIO MORENO Akdeniz Dostluk, Barış, Müzik ödülü verildi. Amerikan Diplomasi 80 insan hakları kurulusu ile ortak olarak Diplomatik Sanatçısı seçildi.